Rozwiń sub menu
Balfolkowa sesja muzyczno-taneczna

 

 

Na zakończenie sobotniego wieczoru nad Cybiną wybrzmiewać będą folkowe dźwięki, które wprawią w ruch tancerzy.

W ramach balfolkowej sesji muzyczno-tanecznej pojawią się utwory głównie z zachodniej części Europy, a w ich rytm w parach, w kręgu i w korowodzie będziemy tańczyć. Do niektórych tańców łatwo będzie dołączyć, więc choć nie planujemy osobnej nauki, zapraszamy wszystkich!

Dźwiękami podzielą się zaprzyjaźnieni muzycy z Poznania i okolic, swoją obecność wstępnie zapowiedział także wybitny bretoński flecista – Malo Carvou! Sesja jest otwarta – można dołączyć z różnymi instrumentami, preferowany jest repertuar taneczny i folkowy zarazem!

 

WSTĘP WOLNY

Sobota, 25 sierpnia 2018 r. godz.19.00
Amfiteatr nad Cybiną
Brama Poznania, ul. Gdańska 2 (Śródka)

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu RZEKA ŻYWA!

 

 

CZYM JEST BAL FOLK?

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie.

Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech.

Bilety on-line
English Version