Rozwiń sub menu
„Wyspa przygód” – Bajka czy nie bajka

Lubicie rodzinnie spędzać czas na wspólnej zabawie? Podejmować razem ciekawe wyzwania, poznawać nowe zjawiska i miejsca – jak poznańska wyspa? Przyjdźcie do Bramy Poznania ICHOT na zajęcia z cyklu WYSPA PRZYGÓD. Czeka tu na Was wiele różnych niespodzianek i atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Będziecie tropić zagadki Ostrowa Tumskiego i odkrywać tajemnice tysiącletnich znalezisk, poznawać legendy i historie niezwykłe, lecz prawdziwe, badać przyrodę wyspy i obserwować zmiany miejskiego krajobrazu. Spotkacie postacie legendarne, historyczne i fantastyczne – rycerzy, książęta, anioły, smoki… Dowiecie się też sporo o sobie i własnej rodzinie, a to także bardzo ciekawe! Nowe umiejętności z pewnością przydadzą się podczas innych rodzinnych wypraw.

To także okazja, żeby puścić wodze fantazji i wspólnie – dzieci i rodzice – tworzyć rzeczy wyjątkowe. Będziecie poznawać ciekawe techniki plastyczne i używać oryginalnych materiałów. Z każdych zajęć uczestnicy zabiorą ze sobą pamiątkę – własnoręcznie wykonaną pracę związaną z tematem spotkania. Może stanie się inspiracją do dalszej wspólnej zabawy w domu.
Zobacz, jakie tematy zajęć przygotowaliśmy!

Zajęcia z cyklu „Wyspa przygód” są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 5 – 10 lat. Opiekunowie również uczestniczą w zajęciach.

Od września zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu o godzinie 11.00. Czas trwania zajęć 90 min.

Zajęcia prowadzone są w różnych miejscach, w przestrzeni Ostrowa Tumskiego oraz w sali wielofunkcyjnej w Bramie Poznania. Informacje o miejscu odbywania się zajęć znajdują się przy poszczególnych tematach zajęć.

25 października
Bajka czy nie bajka

Lubicie niesamowite opowieści? Jesteście ciekawi historii tajemniczego mnicha Kazimierza, który na Ostrowie Tumskim stał się innym człowiekiem – przyjdźcie koniecznie na spotkanie z legendą. Poznamy opowieść o dzielnym Kazimierzu i spróbujemy oddzielić w niej postacie, zdarzenia i miejsca fantastyczne od prawdziwych. Zobaczymy, że legendę można także opowiedzieć obrazkami! Wymyślimy własną historię o pewnym bardzo starym przedmiocie znalezionym na Ostrowie Tumskim i opowiemy ją naszymi rysunkami.

Brak wolnych miejsc.

Bilety on-line
English Version